В Одесі розпочалася архівно-пошукова робота для увічнення пам'яті жертв політрепресій 1937-1938 рр.
29 квітня 2021 року відбулася онлайн-нарада міжвідомчої робочої групи з питань увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій, похованих у районі 6-го км Овідіопольської дороги в Одесі.
Групу очолив в.о. заступника Одеського міського голови - керуючий справами Виконавчого комітету Одеської міської ради, кандидат історичних наук Олег Бриндак.
Під час онлайн-наради була представлена попередня інформація про жертви політичних репресій по Одеській області. Так, згідно з довідкою КДБ від 1964 року, за 1935-1941 рр. рішення НКВД про розстріл винесено щодо 8633 осіб. Основна маса припала на 1937-1938 роки. Під час наради в якості робочої була прийнята умовна цифра 8000+.
Крім того, було відзначено, що наступного ж дня після наради з мером Одеси Геннадієм Трухановим до Міністерства культури України були спрямовані документи для отримання дозволу на проведення пошукових робіт.
За результатами онлайн-наради були створені дві підгрупи. Перша буде займатися історико-архівною роботою, друга - пошуково-дослідницькою. Також прийнято рішення направити запити до центральних архівів України, Німеччини, Румунії і, у міру необхідності, інших країн.
Крім того, на нараді було затверджено план робіт щодо виявлення масових могил жертв політичних репресій, проведення дослідницьких робіт та увічнення пам'яті репресованих.
«Робоча група повинна до 1 вересня надати попередні результати роботи і свої пропозиції для прийняття рішення», - поставив завдання Олег Бриндак.