На Одеській ТЕЦ відбулась виїзна робоча нарада. Фото
11 серпня 2021 року Одеський міський голова Геннадій Труханов і голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провели спільну виїзну нараду на Одеській ТЕЦ.
Підприємство визнано банкрутом, і до недавнього часу перебувало у сфері управління Фонду державного майна України, який робив спроби його приватизації.
Одеська ТЕЦ забезпечує теплом понад 300 тисяч населення центральної частини міста, понад сотню навчальних закладів, близько півсотні установ системи охорони здоров'я.
«Місто ніколи не могло контролювати технічний стан цього підприємства. І сьогодні, напередодні опалювального сезону, у ТЕЦ фактично немає власника. А значить, і немає розуміння, хто цим підприємством буде займатися. Знову прошу керівництво держави, всіх причетних поставитися до цього питання максимально відповідально, прийнявши адекватні заходи, які не призведуть до соціальної катастрофи», - зазначив Геннадій Труханов.
Одеський міський голова з 2014 року неодноразово звертався до державних органів влади (останній раз у липні 2021 року до Прем'єр-міністра України) про необхідність передачі Одеської ТЕЦ до комунальної власності для створення єдиного комплексу мереж і споруд системи опалення міста. Крім того, у 2018 році депутати Одеської міської ради рішенням сесії надали згоду на прийняття акцій державного підприємства «Одеська ТЕЦ» до комунальної власності.
Проте, на початку серпня 2021 року Кабінет Міністрів України передав Одеську ТЕЦ під управління НАК «Нафтогаз України».
Міський голова підкреслив, що місто готове фінансувати ТЕЦ, проводити її модернізацію. Тим більше, що сьогодні прийнято і знаходиться на підписі у Президента закон про реструктуризацію боргу. Це дасть можливість списати майже 700 млн.гривень з 1,7-мільярдного боргу Одеської ТЕЦ. Цей борг виник у тому числі через різницю між ринковою ціною на газ і ціною на газ, закладеної НКРЕКП в тарифах на тепло. Іншу частину пропонується реструктуризувати на 7 років.
Під час виїзної наради зазначалося, що Одеська ТЕЦ знаходиться у критичному стані і потребує капітального ремонту вже давно. Щоб запустити підприємство у поточному році, необхідно відремонтувати газову турбіну. Також в аварійному стані знаходиться підвідний газопровід. Крім того, наразі ТЕЦ відключена від водопостачання.
«Проблема, насамперед, у технічному стані ТЕЦ. Об'єкту 70 років, остання техніка, яка поставлялася сюди, 1988 року. А пульти управління - це, власне, вже пам'ятка періоду радянської енергетики. Ми будемо і далі наполягати, щоб Одеську ТЕЦ передали у власність міста, яке відповідає за теплозабезпечення населення», - підкреслив Сергій Гриневецький.