Геннадій Труханов: будівництво мінізаводу з виробництва кисню звільнить Одесу від кисневої залежності
3 листопада 2021 року, під час сесії Одеської міської ради, міський голова Геннадій Труханов поінформував про забезпечення міста киснем для лікування пацієнтів з COVID-19. Як зазначив мер Одеси, потреба у кисні, порівняно з попередньою хвилею захворюваності, коли максимальна потреба на добу становила 6 тонн, зросла у рази, чого ніхто не міг припустити.
«Ми готувалися заздалегідь. Закуплені кисневі станції якраз покривають цю потребу 6 тонн. Вони вже працюють у міських лікарнях №№ 1, 5 та 10, ведеться запуск станції у дитячій лікарні №3. Очікується постачання ще трьох: одна - до лікарні №8 та дві - до інфекційної», - розповів міський голова.
Геннадій Труханов зазначив, що наразі до міських лікарень необхідно постачати в середньому 15 тонн кисню на добу. На сесії міськради було представлено карту виробників кисню в Україні (14 міст). Також кисень виробляють сусідні країни – Молдова (Кишинів) та Румунія (Галац).
Постачання в Одесу здійснюють АТ «Одеський припортовий завод» та ПАТ «Лінде Газ Україна», яке має виробничі потужності у місті Курахове Донецької області (близько 700 км від Одеси), та Кривому Розі (понад 300 км). Це виробники, з якими місто має договірні відносини.
Міський голова підкреслив, що договірних поставок і продуктивності кисневих станцій не вистачає навіть для щотижневого забезпечення міських лікарень, а в умовах зими, що наближається, необхідно подбати про наявність запасу, а також додаткові машини для перевезення.
Мер Одеси доручив профільним заступникам підготувати пропозиції щодо закупівлі цистерн для перевезення та резервуарів для зберігання дводенного запасу рідкого кисню, а також будівництва мінізаводу з виробництва медичного кисню, що звільнить місто від кисневої залежності.