Новини

Останні події

Мер Одеси розповів про масштабні проєкти-2022

Як зазначив Одеський міський голова Геннадій Труханов, у 2022 році в Одесі планується реалізувати низку масштабних проєктів із залученням коштів цільових субвенцій, а також резервного фонду Державного бюджету та коштів Державного фонду регіонального розвитку.

«Всі вони спрямовані на покращення суспільного простору та формують в Одесі сприятливе середовище як для мешканців, так і гостей нашого міста. Це об'єкти соціального, інфраструктурного значення та інженерного захисту, які служитимуть одеситам багато років», - зазначив Геннадій Труханов.

Серед найбільших проєктів – реконструкція Іванівського шляхопроводу, облаштування урбан-парку, будівництво муніципального Палацу спорту, поєднання Хаджибейського лиману з Чорним морем за допомогою Румунського каналу.

«Румунський канал - дуже важливий для міста проєкт. Його реалізація дозволить знизити критичний рівень води в Хаджибейському лимані та убезпечить від затоплення цілий мікрорайон. Я порушував це питання протягом 7 років. І, нарешті, сьогодні ми як ніколи близькі до його реалізації. Вартість проєкту – 660 млн гривень», - розповів Геннадій Труханов.

Говорячи про Іванівський шляховід, міський голова зазначив, що його складність полягає у проходженні під ним діючої залізничної гілки та необхідності перенесення інженерних мереж, які потрапляють у межі реконструкції шляхопроводу.

Проєктними рішеннями передбачається розширення шляхопроводу до 6 смуг руху, влаштування дворівневої розв'язки на перетині з вул. Святослава Ріхтера (4 смуги руху) та влаштування підходів до шляхопроводу. Також вже ухвалено рішення Виконкому про відселення з низки житлових будинків, що знаходяться у зоні будівельних робіт.

«Проєктно-кошторисна документація готова, проводяться тендерні процедури. Якщо все буде йти за графіком, ми плануємо розпочати активні роботи у травні поточного року», - розповів мер Одеси.

Щодо урбан-парку, то він розміститься на приморських схилах Ланжерона.

«У безпосередній близькості до Траси здоров'я буде облаштовано великий сучасний парк зі скейтодромом, майданчиками для паркуру, ігрових видів спорту та ін. Цей проєкт планується реалізувати у рамках програми Президента України «Велике будівництво» за кошти держбюджету. І ми сподіваємося, що такий гарний сучасний об'єкт для активного відпочинку буде дуже затребуваний одеситами», - наголосив мер Одеси Геннадій Труханов.

А Палац спорту в Малиновському районі вміщує залу для проведення змагань та тренувань з баскетболу, волейболу, гандболу, мініфутболу; тренажерний та зал для боротьби. Будівля буде пристосована для проведення спортивних змагань, зокрема міжнародного рівня, а також інших заходів (концертів, виставок, конференцій тощо). Площа двоповерхової споруди – понад 9,5 тисячі кв.м.

«У парковій зоні біля одеського аеропорту відведено земельну ділянку розміром понад 2 га. Затверджено проєктно-кошторисну документацію, оголошено тендер. Для якісної підготовки наших спортсменів до змагань потрібна хороша база. Ми також плануємо збудувати із залученням коштів державного бюджету Льодову арену в Лузанівці. Крім того, ухвалено рішення Виконкому про будівництво в Суворовському районі дитячої спортивної школи», - підсумував Геннадій Труханов, розповідая про розвиток спортивної інфраструктури.

Як зазначив мер, щодо останніх двох об'єктів визначено територію розміщення та підготовлено передпроєктні пропозиції. Дитяча спортшкола розміщуватиметься в мікрорайоні, обмеженому вулицями: Академіка Сахарова, Академіка Заболотного, Семена Палія та Висоцького. Двоповерхова будівля вміщатиме зали боротьби та багатофункціональний зал для ігрових видів спорту. Льодова арена також буде двоповерховою, будівля розміститься на пустирі в межах вулиць Ак. Векслера, Лузанівської та Миколаївської дороги. Тут відбуватимуться не лише тренування, а й змагання з хокею з шайбою та фігурного катання. Трибуни розраховані на 450 місць.

Також у Суворовському районі планується будівництво нової школи на 1000 місць. За проєктом це чотирьохповерхова будівля загальною площею близько 17 тисяч кв.м, враховано потреби маломобільних груп населення. У рамках заходів з благоустрою передбачено влаштування стадіону, тротуарів, проїздів та озеленення.

«Будівництво школи на перетині вулиць Марсельської та Академіка Сахарова, поряд із побудованим у 2015 році дитячим садком №43, було розпочато в попередні роки. Але через недобросовісного забудовника зупинилося на етапі котловану. Сьогодні ведуться процедури, які дозволять змінити забудовника та реалізувати намічені плани», - зазначив Геннадій Труханов.

А в навчально-виховному комплексі № 4 на Адміральському проспекті планується реконструкція старого господарського корпусу та поєднання його переходом із будівлею основної школи. У новому корпусі буде розміщено 12 класів початкової освіти (288 місць). На першому поверсі нового корпусу запроєктовано їдальню. Усі навчальні приміщення та приміщення загального користування будуть пристосовані до інклюзивного навчання учнів з порушенням опорно-рухового апарату.

«Школа переповнена, вже кілька років учні навчаються у дві зміни. Мікрорайон продовжує розвиватися. Ми плануємо на місці непридатного до експлуатації одноповерхового господарського корпусу збудувати двоповерхову будівлю молодшої школи для учнів 1-4-х класів – три паралелі в кожному класі», - розповів Геннадій Труханов.

Також планується реконструкція школи №39, розташованої на перетині вулиць Успенської та Канатної.

«Будівля збудована в 1875 році і як освітній заклад працювала з 1893 року. Несучі конструкції, елементи та деталі будівлі мають низку пошкоджень. Школу вже закрито, дітей переведено до школи №16. Ми плануємо капітальний ремонт всередині та зовні навчального корпусу з переплануванням приміщень та облаштуванням додаткового пожежного виходу, а також двоповерхової прибудови спортивної зали», - прокоментував Геннадій Труханов.

Для маленьких одеситів планується будівництво дитячого садка на вул. Пестеля, 4 на 110 місць загальною площею понад 3 тис. кв.м. Проєктом передбачено будівництво двоповерхової будівлі дитячого садка, а також благоустрій прилеглої території.

«Нещодавно ми закрили чергу у дитячі садки Малиновського району. Незважаючи на те, що новий дошкільний заклад буде збудовано в цьому районі, його місце розташування більш зручне для мешканців прилеглих будинків Суворовського району», - розповів мер Одеси.

Також будуть продовжуватися зміни у сфері охорони здоров'я міста. Крім придбання нового медичного обладнання, проводиться колосальна робота з модернізації будівель та приміщень. Майже в кожному державному лікувально-профілактичному закладі проведені або сьогодні проводяться ремонтні роботи.

Так, уже кілька років проводиться поетапний капремонт головного корпусу міської лікарні №1 (Єврейська лікарня). Така тривалість процесу пов'язана з тим, що будівля є пам'яткою архітектури і вимагає численних погоджень, пов'язаних з поєднанням сучасних норм із забезпеченням архітектурної спадщини. А також з неможливістю її закриття для прийому пацієнтів – на лікарню припадає велике навантаження щодо екстреної медичної допомоги.

«Ми вже привели до належного вигляду відділення інтенсивної терапії та гінекології, відкрили сучасне приймально-діагностичне відділення, завершується ремонт відділень хірургії та травматології. На черзі – операційний блок, який включає сім операційних. Той вигляд, у якому вони перебувають сьогодні, не витримує жодної критики. На його ремонт та обладнання потрібно близько 200 млн гривень», - розповів Геннадій Труханов.

Крім того, у взаємодії з Офісом президента проводитиметься реставрація пам'ятки архітектури – Валіховського корпусу інфекційної лікарні. Сьогодні це діюче відділення на 180 місць, яке надає медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною інфекцією. Наразі завершується ремонт розташованої поруч двоповерхової будівлі дитячого відділення лікарні. Після його відкриття пацієнти з COVID-19 будуть направлятися туди. Це буде вже п'яте відділення, відремонтоване з 2015 року.

«Валіховський корпус перебуває в жахливому стані як зовні, так і всередині. Ми плануємо навести тут лад, як і в попередніх відділеннях інфекційної лікарні. На це також знадобиться до 200 млн гривень», - сказав міський голова.

Реставраційні роботи проводитимуться на умовах співфінансування з державного бюджету, як між іншим, і ремонт Дитячої міської лікарні №3. Тут уже проводяться роботи з реконструкції будівлі лікувального закладу. Прибудова додаткових приміщень до основної будівлі лікарні дозволить модернізувати приймально-діагностичне відділення, відкрити сучасний травматологічний пункт та облаштувати 8 ізольованих боксів для хворих з невизначеним діагнозом. Крім того, в рамках проєкту буде проведено благоустрій прилеглої території й модернізовано логістику під'їзду машин екстреної та невідкладної допомоги.

Ще одним важливим напрямком, який підтримується Києвом, є реставрація пам'яток архітектури в історичній частині Одеси в комплексі з ремонтом тротуарного та дорожнього покриття вулиць.

«Я вважаю, що вулиці мають ремонтуватися в комплексі – тротуари, фасади, освітлення тощо. Ми вже проводимо цю роботу з 2015 року. У наших найближчих планах – ремонт ще понад 30 фасадів на вулицях Рішельєвській та Пушкінській з підсвічуванням будівель, заміною та заведенням повітряних мереж у підземну каналізацію. Також розробляються проєкти щодо додаткового озеленення центральних вулиць», - завершив Одеський міський голова представлення проєктів державно-муніципального партнерства.

По більшості з них за кошти міського бюджету підготовлена чи перебуває у стадії розробки проєктно-кошторисна документація, проводяться тендерні процедури.

З державного бюджету вже виділено субвенцію Одесі у розмірі 200 млн гривень. Крім того, у державному бюджеті передбачено 9 млрд гривень на інфраструктурні проєкти та розвиток об'єктів соціально-культурної сфери. Частину цих коштів буде спрямовано до Одеси.