В Одесі розширюють можливості реабілітації пацієнтів після COVID-19
Сьогодні, 19 травня 2021 року, Одеський міський голова Геннадій Труханов провів нараду з питань медичної реабілітації пацієнтів після перенесеної коронавірусної хвороби COVID-19.
У нараді взяли участь: заступниця Одеського міського голови Світлана Бедрега, представники Управління Фонду соціального страхування України (ФССУ) в Одеській області, керівники профільних міських департаментів, опорних стаціонарів по COVID-19 і санаторно-курортних закладів Одеси.
На сьогодні реабілітація пацієнтів після COVID-19 при наявності медичних показань можлива на базі санаторно-курортних закладів за кошти ФССУ. Для цього необхідне дотримання таких умов:
- пацієнт повинен бути застрахований по ФССУ (офіційно працювати і виплачувати страхові внески),
- проходити лікування від COVID-19 у стаціонарі, мати діагностовані ускладнення (постковідний синдром) і на момент направлення на реабілітацію не перебувати в гострій стадії захворювання.
Також у період проходження реабілітації ФССУ оплачує пацієнтові лікарняний лист.
Перелік санаторно-курортних закладів затверджується комісією виконавчої дирекції ФССУ. Наразі в Одесі до нього включені два санаторії на Французькому бульварі - «Сартус» і «Біла Акація».
Під час наради обговорювалося питання про можливість направлення на реабілітацію пацієнтів після COVID-19 як лікарями профільних стаціонарів, так і сімейними лікарями в разі, якщо пацієнт з лікарні виписується на амбулаторний етап лікування.
Також з боку Національної служби здоров'я України (НСЗУ) очікується розробка пакета з реабілітації пацієнтів, які перехворіли на COVID-19. Тоді санаторії зможуть укласти договори з НСЗУ і проводити реабілітацію після COVID-19 за кошти державного бюджету в рамках програми медичних гарантій. До підписання цього пакета вже готовий Клінічний санаторій ім. Горького.
Розроблено Дорожню карту і підписано спільний наказ Департаменту охорони здоров'я Одеської міськради і ФССУ по направленню на реабілітацію міськими медичними закладами Одеси пацієнтів, які перенесли COVID-19.
«Медична реабілітація дозволяє відновити здоров'я і працездатність особи після COVID-19. Крім санаторно-курортної служби, реабілітація проводиться на стаціонарному та амбулаторному етапах. На базі опорних стаціонарів Одеси створені мультидисциплінарні команди для організації медичної допомоги та реабілітації пацієнтів з супутніми патологіями. Також спільно з Українським НДІ медичної реабілітації і курортології розроблений план реабілітації пацієнтів на амбулаторному етапі, проведено навчання сімейних лікарів», - повідомила директорка міського Департаменту охорони здоров'я Олена Якименко.
Під час наради наголошувалося на необхідності активізації роботи лікарів міських медзакладів Одеси з направлення пацієнтів на реабілітацію.
Мер Одеси Геннадій Труханов доручив у найкоротші терміни розробити інформаційні буклети про порядок направлення пацієнтів з постковідним синдромом на реабілітацію і поширити їх по всіх медзакладах міста.
«Необхідно зробити отримання направлення на реабілітацію максимально зручним і доступним, щоб одесити, які перехворіли на COVID-19, могли якомога швидше відновити своє здоров'я», - підкреслив мер Одеси Геннадій Труханов.