В Одесі презентували книгу Олега Губаря «Топографія пушкінської Одеси»
8 вересня 2021 року в Літературному музеї відбулася презентація книги історика-краєзнавця Олега Губаря «Топографія пушкінської Одеси».
На презентації книги були присутні: мер Одеси Геннадій Труханов, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, депутати, історики, краєзнавці, письменники, бібліотекарі, творча інтелігенція - всі, хто знав і поважав Олега Йосиповича.
«Ця книга - підсумок багаторічної праці Олега Йосиповича, який присвятив все своє життя вивченню історії Одеси. Упевнений, що багато поколінь одеситів будуть пізнавати історію рідного міста саме по книгах Олега Губаря. Ми також повинні пам'ятати, що багато в чому завдяки його працям з'явилася і Меморіальна музей-стіна з іменами видатних одеситів у Преображенському парку - частина інтерактивного музею історії Одеси», - зазначив мер Одеси.
Під час презентації книги прозвучали спогади і багато теплих слів на адресу Олега Губаря.
«Олег Губар ніколи не був багатою людиною, але він був багатий - у нього була велика кількість друзів. Він любив людей і любив своє місто. Сьогодні я хочу подякувати всім, хто допоміг цій книзі з'явитися на світ», - сказала директорка Літературного музею Тетяна Ліптуга.
Книга «Топографія пушкінської Одеси» пов'язана з пушкінським періодом розвитку Одеси. Життя європейського міста 1821-1824 рр. представлене у всьому його різноманітті. Книга знайомить не тільки з оточенням поета, його захопленнями, моральними і побутовими особливостями того часу, але й дає можливість глибоко відчути Одесу, закохатися в неї, усвідомити перспективи подальшого розвитку.
Ось як писав сам Губар про Пушкінський путівник (дослівно): «Які саме товари і послуги цікавили осіб з пушкінського оточення, та й самого Олександра Сергійовича в Одесі? Ціни. Платня муніципальних службовців і чиновників канцелярії новоросійського генерал-губернатора і повноважного намісника Бессарабської області в 1823 р. Кравці, куафер, цирульники. Гувернантки, покоївки, прислуга. Книжкові крамниці, приватні бібліотеки, письмово-паперові, нотні магазини та ін. Чи дарував Пушкін кому-небудь свої власні книги, перебуваючи в Кишиневі та Одесі? Будинки на Дерибасівській, у кварталі між Катерининською і Рішельєвською (аж до Ланжеронівської), по обидва боки першого кварталу Рішельєвської від неї до Італійської (Пушкінської) будинок на місці нинішнього на Рішельєвській, 5 (Дерибасівській, 9). Все дуже детально, з посиланнями на історичні джерела. І це лише незначна частина монографії».
*****
Книга «Топографія пушкінської Одеси» передана до бібліотек міста, Всесвітнього клубу одеситів, Київського музею Пушкіна.